PES 2020 بهتر است یا FiFa 20؟

در این مقاله این دو بازی را از چند حالت باهم مقایسه می کنیم با ما همراه باشید؟

کدام بازی گرافیک بهتری خواهد داشت؟

گرافیک های مربوط به FIFA و PES از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند چرا که هر دو شرکت سازنده از رویکردهای مشابه در زمینه ارائه داده های بصری بازی ها استفاده می کنند.

با توجه به قولی که مسئولین کونامی به هواداران خود داده اند، آنها انتظار دارند نسخه های فوق العاده با کیفیتی از بهترین بازیکنان جهان از جمله نحوه حرکت و همچنین ظاهر آنها و جزئیات بیشتر در استادیوم هایی که بازی ها در آن بازی می شوند را ببینید.

با وجود بازی هایی که قرار است در کنسول های نسل بعدی مانند PS5 و Xbox Series X منتشر شود ، پیش بینی هایی وجود دارد که گرافیک در FIFA 20 و PES 2020 بسیار بهتر از نسخه های قبلی خود باشد.

کونامی برای هفت عنوان اخیر PES از موتور Fox استفاده کرده است و گمانه زنی هایی وجود دارد که از یک موتور جدید برای کنسول های نسل نهم استفاده خواهد کرد. در همین حال EA Sports در چهار عنوان آخر خود از موتور Frostbite 3 استفاده کرده است.

PES 2021 بهتر است یا FiFa 21 | مقایسه گیم پلی، ویژگی ها،گرافیک و قیمت

کدام بازی لاینسهای بیشتری خواهد داشت؟

فیفا ۲۰ بیش از ۷۰۰ تیم دارای مجوز در ۳۷ لیگ از جمله لیگ قهرمانان یوفا دارد. در حالی که PES 2020 دارای ۱۹ لیگ با مجوز کاملاً (از ۲۴) و تنها تعداد معدودی باشگاه کاملاً مجوز در لیگ برتر و لالیگا است.

در گذشته ،  نام تیم های در بازی pes مبهم بود به طوری که از عباراتی همچون در PES – Man Red یا MD White استفاده می شد. اما کونامی در پنج سال گذشته تلاش کرده است. تا مجموعه قابل توجهی از قراردادهای مجوزدار با لیگ ها ، از جمله لیگ ۱ و سری آ را منعقد کند تا بتواند از نام درست تیمها در بازیهایش استفاده کند.

برخی از باشگاههای معروف در PES 2020 مثل بارسلونا ، منچستر یونایتد و مهمترین آنها یوونتوس،  با امضای توافقنامه انحصاری با کونامی، شرکت رقیب یعنی EA sports را تحت فشار قرار دادند. به طوری کا آنها مجبور شدند در فیفا ۲۰ نام برخی از تیمها را به نام Piemonte Calcio تغییر دهند.

مقاله زیر را هم مطالعه کنید:

مقایسه بازی Call of Duty Mobile و PUBG MOBILE

کدام بازی گیم پلی بهتری خواهد داشت؟

FIFA و PES تاکنون توانسته اند با مودهای مختلفی نظیر FIFA Ultimate Team و Career Mode و PES’s MyClub و Master League رضایت هواداران خود را جلب کنند.

در حالی که PES دارای نسخه های مشابه FIFA’s Ultimate Team و حالت Career Mode است. اما حالت فوتبال خیابانی یا سرپوشیده مانند حالت ولتای FIFA را ندارد ، که در FIFA 20 کنار گذاشته شد.

ولتا یک امکان بسیار مهیج نبود اما به واسطه اینکه هنوز در PES اثری از آن نیست. احتمالاً در نسخه فیفا ۲۱ نیز بار دیگر شاهد آن باشیم.

PES 2021 با این حال ، باید یورو ۲۰۲۱ داشته باشد. پیش از این در تلاش بود تا قبل از تعویق اجباری بازیها، این بسته الحاقی را به pes 2020 خود بیافزاید. اما با لغو بازیها به خاطر کرونا این تورنمنت به نسخه pes 2021 منتقل شد.

جالب اینجاست که ، در حالی که کونامی موفق به پیگیری حقوقی کسب لایسنس لیگ قهرمانان اروپا  شد. پس از عقب نشینی EA Sports در سال ۲۰۱۸ ، لیگ قهرمانان اروپا (یا لیگ اروپا) را نخواهد داشت.

See the source image

کدام بازی ارزان تر خواهد بود؟

از نظر قیمت ، PES در سالهای اخیر اندکی ارزان تر از فیفا بوده است. اما نه خیلی زیاد. هزینه هر بازی به احتمال زیاد زیاد تغییر نخواهد کرد. اما افزایش قیمت آنها جای تعجب نخواهد داشت.

قیمت فیفا ۲0 در مقابل قیمت pes 2020

فیفا ۲۰ در بریتانیا در حدود ۶۰ پوند و در ایالات متحده ۶۰ دلار هزینه داشته است. در حالی که PES 2020 تقریبا ۵۰ پوند در انگلیس و ۶۰ دلار در ایالات متحده بود.
با این حال ، این قیمت ها برای نسخه های پیشرفته بازی ها ، که شامل رفتار اضافی بازی برای استفاده آنلاین است. تا حدودی افزایش یافت.

نسخه FIFA 20 Ultimate در انگلیس با قیمت ۹۰ پوند و ۱۰۰ دلار در آمریکا قیمت گذاری شده است. در حالی که نسخه PES 2020 Legend بار دیگر با قیمت ۶۰ پوند در انگلیس و ۸۰ دلار در ایالات متحده ارزان تر بود.

See the source image

[ faraz_gol ]

لطفا متن درباره نویسنده را در وردپرس ، بخش شناسنامه کاربری تکمیل نمایید .

مطالب مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.