5 بازی تولیدی شرکت گیم لافت

توی این مقاله میخوایم چند بازی شرکت گیم لافت را معرفی کنید.

City Mania: Town Building Game

انتخاب بین Little Big City 2 و City Mania: Town Building Game سخت بود ولی نهایتا عنوان «جدیدتر» فرانسوی ها را انتخاب کنیم. علت این تصمیم هم فاصله زمانی یک ساله بین عرضه این دو بازی است که باعث شد City Mania تفاوت های مثبت خیلی کمی نسبت به دیگر بازی محبوب گیم لافت در سبک شبیه ساز ساخت شهر داشته باشد.

همانند گذشته، با City Mania هم شما باید شهر خود را توسعه داده و با ساختمان های گوناگون، آن را به رویایی ترین منطقه ممکن برای زندگی تبدیل کنید. گرافیک زیبا، مکان های زیاد و وجود گستردگی در بخش های مختلف City Mania نشان داد که گیم لافت حتی در دوران افولش می تواند یک تجربه دلنشین و فراموش نشدنی از بازی های شهرسازی را به بازیکن ها هدیه بدهد.

See the source image

Gangstar New Orleans

می دانید بخش عجیب ماجرا کجاست؟ خیلی وقت ها از دیدگاه مکانیزم های گیم پلی با عنوان خوبی رو به رو هستیم ولی متاسفانه تصمیم های اشتباه گیم لافت یا مشکلات عجیب گرافیکی موجب می شوند تا بازی به جایگاه واقعی خود نرسد. Gangstar New Orleans یکی از اپلیکیشن هایی بود که فدای همین مشکلات شد؛ جدا از همیشه آنلاین بودن بازی، بهینه نبودن این عنوان و باگ های گرافیکی تاثیر منفی زیادی روی تجربه نهایی بازیکن گذاشتند.

البته المان های مثبت Gangstar New Orleans به گونه ای بودند تا حدودی از این نقاط ضعف چشم پوشی کنیم و بازی را به لیست راه دهیم. همانند قسمت های پیشین، New Orleans هم الهام گرفته از مجموعه معروف جی تی ای بوده و اینجا شما به ماجراجویی در دنیایی عظیم می روید که در آن قابلیت انجام فعالیت های گوناگون، مشابه بقیه بازی های Open World، را خواهید داشت.

See the source image

N.O.V.A. Legacy

Legacy می تواند یک مسیر جدیدی برای گیم لافت باشد. بعد از اینکه فرانسوی ها گفتند خواهان بازسازی قسمت ابتدایی سری معروف N.O.V.A. در قالب یک اپلیکیشن «20 مگابایاتی» هستند خیلی ترسیدیم. چون قبلا گیم لافت از این ایده برای بازسازی Real Football [بررسی دیجیاتو] استفاده کرده بود که نتایج اسف باری را به همراه داشت. اما خوشبختانه Legacy به سرنوشت Real Football دچار نشد.

شاید از دیدگاه مکانیزم های گیم پلی یا گرافیک با عنوانی به مراتب ضعیف تر از N.O.V.A. 3 رو به رو باشیم اما نکته اینجاست که نسبت به حجم 20 مگابایتی Legacy شما یک تجربه جذاب و استاندارد از سبک شوتر را به خود هدیه می دهید. اگر Real Football سیاست جدید گیم لافت نسبت به عرضه بازی های کم حجم را نا امید کننده نشان می داد، Legacy توانست دید منفی بازیکن ها نسبت به این تصمیم را عوض کند.

See the source image

Asphalt Xtreme: Rally Racing

در آشوب بازار سال های گذشته، Asphalt Xtreme مرهمی بود بر دل علاقه مندان به ساخته های گیم لافت؛ با وجود اینکه 2016 یکی از بدترین دوره های کاری فرانسوی ها به حساب می آید اما آن ها با Asphalt Xtreme نشان دادند که همچنان امیدی به این کمپانی معروف هست. عنوانی که با اختلاف بهترین بازی پارسال گیم لافت هم شمرده می شود و گیم لافت همانند همیشه ساعت ها سرگرمی به علاقه مندان به بازی های ریسینگ هدیه داد.

بزرگترین المان مثبت Asphalt Xtreme استفاده از ایده «مسابقات بیابانی» است .با وجود اینکه پیشرفت های Asphalt Xtreme همانند آسفالت 8 نبود اما گیم لافت به کمک استفاده از همین المان جذاب توانست موفقیت های گذشته را تکرار کند. جدا از آنکه گرافیک استثنایی، ماشین های مختلف با هندلینگ گوناگون و البته طراحی خوب پیست ها هم روی این مسئله بی تاثیر نبودند.

مقاله زیر را هم مطالعه کنید:

10 بازی برتر راکستار گیمز

See the source image

Iron Blade – Medieval Legends

شاید از حضور Iron Blade تعجب کنید. خیلی سادست؛ انتخاب بین بد و بدتر! متاسفانه وضعیت عناوین یک سال و نیم گذشته گیم لافت به قدری اسفناک است که نهایت به انتخاب Medieval Legends روی آوردیم.

البته اشتباه نکنید، Iron Blade عنوان سرگرم کننده ای بوده و ضمن داشتن یک گرافیک استثنایی حتی اگر از نگاه بازی های سبک Idle یا همان کلیکی به مکانیزم های گیم پلی آن نگاه کنیم همچنان می توانیم ساعت ها تجربه سرگرم کننده با این عنوان داشته باشیم. شما در این عنوان که نقش یک تمپلار را دارید، تنها باید با ضربه روی صفحه اسمارت فون دشمنان را بکشید. چون شخصیت اصلی خودش حرکت می کند.

See the source image

 

 

[ faraz_gol ]

لطفا متن درباره نویسنده را در وردپرس ، بخش شناسنامه کاربری تکمیل نمایید .

مطالب مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.