10 بازی برتر راکستار گیمز

در این مقاله میخوایم 10 تا از بازی های شرکت راکستار گیمز رو بهتون معرفی کنیم.

Grand Theft Auto V.10

می‌توان گفت که کمپانی راک استار گیمز با ساخت بازی GTA V هرچه در چنته داشت را بکار برد. این کمپانی پس از طی کردن قله‌های ترقی و با در اختیار داشتن چند تا از بهترین فرنچایز‌های بازی‌های ویدیویی، سرمایه بسیاری جمع کرد و بیشتر آن را در ساخت یکی از گران‌ترین و تحسین برانگیزترین بازی‌های تاریخ بکار برد.

 

اینچ به اینچ دنیای بازی GTA V تا حد عجیبی کارشده و پولیش‌شده بنظر می‌آیند. از نمای زیرین یک موتور چهارچرخ بگیرید تا طراحی هزاران NPC مختلف، همه و همه با جزئیات بالایی کار شده‌اند. همچنین طوری که انجین RAGE در این بازی به هرچیزی که سر راهش بگذارید، واکنش نشان می‌دهد واقعا صحنه‌های تحسین برانگیزی را رقم می‌زند.

زیبایی تماشای تبدیل شدن روز به شب در این بازی چیز دیگری‌ است. این بازی حد اعلی تمام آن چیزی‌ست که ابتدا در سال 1997 توسط راک استار پایه گذاری شد.یک دنیای زنده و پویا که به راحتی می‌توان در آن غرق شد. در مقایسه با دیگر GTAها، سخت است بگوییم. که داستان، کاراکترها و شوخ‌طبعی GTA V بهترین است، اما ایده نابی که در طراحی این بازی بکار رفته.یک دست‌آورد فوق‌العاده میان بازی های راک استار به حساب می‌آید.

See the source image

9. Max Payne 3

یکی دیگر از بازی های راک استار عنوان Max Payne 3 است که نسخه‌های قبلی آن به دست استودیوی رمدی ساخته شده بود. Max Payne 3 یکی از آن بازی‌هایی‌ بود. که اولین بار، به بدترین شکل به دنیا معرفی شد. راک استار تصمیم گرفت تا مکس پین جدیدی که کچل بود، پیراهنی هاوایی بر تن داشت. و در ساحل‌های برزیل قدم می‌زد را بعنوان اولین تصویر از Max Payne 3 نشان دهد.تصویری که از مکس پین پیشین، آن کارآگاه نیویورکی که ما می‌شناختیم و دوست داشتیم، از این دورتر نمی‌توانست باشد.

البته در نهایت، بسیاری این بازی را صرفا به خاطر تفریح تجربه کردند، درست همان طوری که مکس دیگر اهمیتی به هیچ‌چیز نمی‌داد: او سرش را تراشیده بود، پیراهنی ضایع برتن کرده بود و با طنزی تاریک می‌گفت که زندگی‌اش چقدر به گند کشیده شده است. چه زندگی‌ای بود. حضور سوم مکس در بازی‌های ویدیویی که با قلم دن هاوزر نوشته شد، لحنی کاملا متفاوت با دو بازی قبلی سری مکس پین داشت. مکس پین به مردی با زندگی‌ تاریک‌تر و ماهر در توصیف ناگواری زندگی خودش در یک جمله، تبدیل شده بود.

گیم‌پلی این بازی کهکشانی بود؛ زیرا که کمپانی راک استار حداکثر سرمایه‌اش را برای ساختن بهترین سیستم مبارزاتی که یک بازی شوتر سوم شخص می‌تواند داشته باشد، هزینه کرد. مهم‌ترین ویژگی‌های این بازی، فیزیک قوی‌ و صحنه‌های اسلو موشن‌‌ بودند. شما باید مکس را در مسیر مراحل رهبری می‌کردید، مکسی که با خودش احساس پشیمانی و غم عمیقی را حمل می‌کرد.

See the source image

8.Grand Theft Auto: San Andreas

در سال 2004 زمانی که راک‌استار با انتشار بازی‌های GTA III و Vice City در تخت پادشاهی صنعت بازی‌های ویدیویی لم داده‌ بود، این سوال در ذهن‌ها بوجود می‌آمد که این کمپانی مگر تا چه حد می‌تواند حد و مرز بازی‌ها را به عقب براند. بازی‌های GTA III و Vice City ایده یک دنیای پشت مانیتور را از اول توصیف کردند، با این حال زمانی که ما چشم‌مان به بازی San Andreas افتاد، این ایده باری دیگر متلاشی شد و تصویر دیگری از یک دنیای مجازی قابل تعامل در ذهن‌ها بوجود آمد.

بسکتبال بازی کردن در یکی از زمین‌های بسکتبال محله گروو استریت (Grove Street)، سقوط آزاد از کوه چیلیاد (Mt. Chiliad)، پوشیدن کت و شلوار برای قمارکردن در کازینو لاس ونتوراس (Las Venturas)، دزدیدن یک هواپیما از فرودگاه، همه و همه ویژگی‌های بودند که GTA San Andreas با آنها خود را به استانداردی جدید در ژانر جهان باز بازی های راک استار تبدیل کرد. این بازی دهه 90، دوران اوج موسیقی رپ را به تصویر می‌کشد و یکی از بهترین مجموعه موسیقی‌های تاریخ بازی‌های ویدیویی در آن حضور دارد؛ موسیقی‌هایی که تک‌تک بخش‌های این بازی را به تجربه‌ای منحصر بفرد تبدیل می‌کنند.

تنها چیزی که جلوی پیشرفت بیشتر این بازی را می‌گرفت، استفاده کمپانی راک استار از تکنولوژی GTA III برای ساخت این بازی بود. بازی San Andreas همچنین شامل برخی از بدترین ماموریت‌های تاریخ GTA می‌شد، زیرا که در این ماموریت‌ها تکالیفی برای بازیکن معین می‌شد که سیستم کنترل این بازی برای انجام‌شان مناسب نبود.

See the source image

Grand Theft Auto: Vice City.7

تمام دنیا یک طرف، GTA: Vice City یک طرف دیگر. بازی‌ای که گاهی اندکی از طراحی ضعیف ماموریت‌ها رنج می‌برد، اما با این حال، اکثر این بازی مانند ترکیبی از چیزهای مورد علاقه مردم در دهه 80 میلادی بود. لباس‌ها، وایس سیتی (یا همان میامی) شهر آفتاب، ماشین‌های اسپرت با ظاهری عجیب و غریب که مخصوص دهه هشتاد بودند، موسیقی بازی که گلچینی از بهترین آهنگ‌های دهه 80 و فرهنگ آن دوره بود، همه و همه اینها باعث شدند که نسل جدید با فرهنگ و موسیقی یک دوران فراموش‌شده ارتباط برقرار کند و این بازی خودش را بعنوان یکی از بهترین بازی های راک استار و سری GTA ارائه کند.

GTA: Vice City تنها یک بازی یا مجموعه‌ای از کاراکترها، مراحل و لحظات نبود؛ این محصول یک جنبش فرهنگی بود. در بخش گیم‌پلی، کمپانی راک استار ویژگی‌های جدید بسیاری مانند بیرون پریدن از ماشین در حال حرکت، شنا کردن و پنچر کردن تایرها با شلیک به آنها را اضافه کرد، اما تمام جنبه‌های این بازی بصورت یک پکیج کامل برای به تصویر کشیدن یک دوره فراموش شده از تاریخ و فرهنگ بود؛ کاری که تاکنون هیچ بازی دیگری نتوانسته به خوبی GTA Vice City آن را انجام دهد.

See the source image

6.The Warriors

کسی بجز عده محدودی از خوره‌های سینما، تا سال 2005 چیزی از The Warriors نشنیده بود، در سال 2005 این آی‌پی با انتشار یک بازی‌ از سوی کمپانی راک استار حیاتی دوباره پیدا کرد و حدود 26 سال پس از عرضه فیلم‌اش، به نسلی جدید از مخاطبان معرفی شد.

مشخصا پروژه ساخت بازی The Warriors برای کمپانی راک استار یک پروژه دلی محسوب می‌شد؛ کمپانی راک استار با ساخت این بازی، سعی داشت تا ژانر بزن بزن‌های قدیمی را دوباره زنده کند. این بازی قابلیت‌هایی از قبیل ضربات نزدیک استخوان شکن، دستور دادن به دارودسته خود و مینی‌گیم‌هایی مانند دزدیدن پخش یک اتومبیل را در اختیار شما قرار می‌داد؛ انگار این بازی یک GTA قدیمی بود که سمت و سویی معنوی داشت. به این علت می‌گویم این بازی سمت و سویی معنوی داشت که فرقه‌های خاصی با اعتقادات خاص در این بازی وجود داشتند. شما در این بازی با دارودسته‌ها و فرقه‌هایی مانند دارودسته Baseball Furies که صورت‌شان را رنگ می‌کردند یا دارودسته Lizzies که همگی زن بودند، مبارزه می‌کردید.

اقتباس راک استار از The Warriors یک حرکت نبوغ‌آمیز بود؛ این کمپانی، رویداد‌های قبل، همزمان و بعد از فیلم The Warriors را به تصویر کشید، همین موضوع بهترین و وسیع‌ترین منبع ممکن را در اختیار تیم سازندگان قرار می‌داد تا هر کاراکتر و هر داستانی که می‌خواهند در این دنیای عظیم خلق کنند.

مقاله زیر را هم مطالعه کنید:

بازی THE LAST OF US 2

بازی راک استار گیمز / The Warriors

5.Manhunt

زیبایی بازی بی‌پروای Manhunt در داستان آن است. برخلاف داستان سری بازی‌های GTA که داستانی واقع‌گرایانه از زندگی یک ستم‌دیده با شانس کمی برای موفقیت را روایت می‌کردند، داستان بازی Manhunt وقایعی غیرمعمول را روایت می‌کند. در داستان این بازی، شما در موقعیتی نامساعد قرار دارید و باید برای زنده ماندن بجنگید، زیرا شخصی به نام لیونل استارک‌وتر چندین دارودسته خلافکار استخدام کرده تا بخش‌هایی از شهر را اشغال کنند و همه را بکشند تا خودش بتواند فیلم جنجالی «آخرین مرد زنده» را با استفاده از این صحنه‌ها بسازد.

با چنین سناریو ترسناک و ساده‌ای، شما به تدریج در این بازی از قتل‌های درب و داغان با دست خالی، به قتل‌های مخفی با یک کیسه پلاستیک یا تکه‌ای شیشه‌ای پیشرفت می‌کنید و با طرقی بیشتر سلاح‌هایی مانند تفنگ‌ها، چکش‌ها و در نهایت اره برقی برای کشتن در اختیارتان قرار می‌گیرند.

زمانی که شما به آمیخته شدن با سایه‌ها عادت کرده‌اید و سرکوب‌گران‌تان را تک تک به قتل رسانده‌اید و اره‌برقی به دست، خود را به لیونل استارک‌وتر می‌رسانید، یکی از احساساتی ‌ترین لحظات بازی های راک استار رقم می‌خورد.

See the source image

4. Grand Theft Auto III

بسیار سخت است که تصمیم بگیریم. که میان بازی‌های GTA Vice City و San Andreas و GTA III کدام یک بهترین بازی محبوب‌ترین فرنچایز دنیاست. اگر بطور کلی به این فرنچایز بنگریم و المان‌های فرعی دنیای جهان‌باز این سری را فاکتور بگیریم. GTA III عنوان بهترین GTA را کسب خواهد کرد.

این بازی دارای داستانی جنایی، باورپذیر و سرراستی بود؛ برخلاف بازی‌های Vice City و San Andreas، در این بازی هیچ ماموریت بدی مانند ماموریت‌ کنترل از راه دور یک هلیکوپتر کوچک و یا کنترل یک هواپیمای اسباب بازی برای کشتن گنگسترها وجود نداشت. بازی GTA III به لطف کوچک بودن دنیایش (البته از دیدگاه کنونی)، از گرافیک خوبی بهره‌مند بود. موضوعی که همچنین باعث شد GTA: Liberty City نیز دارای هویتی هیجان‌انگیز و به یاد ماندنی باشد.

دست انداختن عابران پیاده در این بازی بشدت خنده‌دار است. مجموعه سلاح‌های در دسترس بطرز بی‌نقصی گوناگون است و سلسله خودروهایی که شما تنها با پیدا کردن‌ آزادشان می‌کنید.. باعث می‌شود نابودگری شما از پورتلند تا لب ساحل شهر GTA III گسترده شود.

GTA III همان‌قدر که زمان خودش شاهکار بود. هم‌اکنون نیز شاهکار و یکی از به یادماندنی‌ترین بازی های راک استار گیمز است.عرضه این بازی باعث تحول ژانر جهان‌باز شد و این ژانر را به اوج خود رساند، از آن زمان هر بازی‌‌ای که هرنوعی از آزادی در گشت و گذار را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد، به‌گونه‌ای محصول وجود بازی GTA III است. تنها مشکل این بازی، سیستم نشانه‌گیری آن بود که اگر این بازی را همین امروز شروع کنید، این مشکل کوچک نیز به هیچ‌وجه مانع تجربه کردن یکی از بهترین بازی های راک استار نمی‌شود.

See the source image

3. Bully

شاهکار بودن این بازی، نشان دهنده آن است که بازی های راک استار لزوما نیازی به یک بودجه عظیم برای خوب بودن ندارند. کمپانی راک استار انجین بازی GTA را در ساخت بازی Bully به کار گرفت و فلسفه طراحی این بازی را به یک دبیرستان برد. در بازی Bully المان‌هایی مانند جنگ‌های گنگستری، شلیک گلوله‌ها و رانندگی دیوانه‌وار، با جنگ بین بچه‌های شر و بچه مثبت‌ها، تیروکمان‌های کودکانه و اسکیت بردها جایگزین شده بودند.

با اینکه بسیاری فکر می‌کردند که بازی Bully خشونت و قلدری میان دانش‌آموزان را رواج می‌دهد، اما قضیه اصلا این نبود و بازی Bully در اصل راجع به نگه داشتن صلح بود. بله شما در این بازی می‌توانید بخش آنارشیست خود را در رفتارتان تجلی دهید و با یک بمب بدبو به معلمی حمله کنید، اما هدف و کلیت داستان این بازی بدین شکل نیست.

در نهایت این بازی از اعتبار و مکانیک‌های سایر بازی های راک استار مانند سری GTA استفاده کرد تا سلسله بزرگ‌شدن. یک نوجوان و تبدیل شدن‌اش به یک جوان بالغ را به زیبایی هرچه تمام‌تر به تصویر بکشد. موسیقی این بازی دقیقا حس موسیقی فیلم‌های هری پاتر و مدرسه هاگوارتز را به بازیکن القا می‌کرد. در عین حال این بازی از ساعت سیستم شما استفاده می‌کرد .تا مطمئن شود شما در زمان کریسمس با چکمه بیرون بروید. و همواره گوله برفی در دست‌تان باشد تا برای دفاع از خودتان علیه آن بچه‌های مثلا عالی و بی‌نقص آماده باشید.

همه اینها چیزهایی هستند که باعث می‌شوند هویت بازی Bully این‌قدر دوست‌داشتنی باشد. و تبدیل به یکی از محبوب‌ترین بازی های راک استار شود. کمپانی راک استار گیمز باید در نقطه‌ای یک دنباله برای این بازی شاهکار عرضه کند.

See the source image

2.Red Dead Redemption

کیفیت خاصی در کنترل‌های بازی Red Dead Redemption وجود دارد، که آن را تبدیل به یکی از بی‌نقص‌ترین بازی های راک استار می‌کند. همه چیز، از شیوه‌ای که جان مارستون (John Marston) برای احترام کلاهش را تکان می‌دهد بگیرید تا غروب آفتاب در افق یک روز بیابانی دیگر، ته‌مایه‌ای سینمایی و کیفیتی بی‌نقص را به انسان القا می‌کند.

حتی خود داستانی که در Red Dead Redemption در آن پیشروی می‌کنید نیز بسیار تاثیرگذارتر و ظریف‌تر از دیگر محصولات راک استار بنظر می‌آید. اگر لحظه‌ای بستن دست‌ و پاهای راهزنان را رها کنید و روزنامه‌ای بخوانید، ممکن است فروشگاهی را پیدا کنید که نیازمند خز حیوانات خاصی است و اگر این خزها را در اختیار داشته باشید، آنها را از شما خریداری می‌کند. در حیات وحش دنیای وسترن بازی سفر می‌کنید تا خز‌های مورد نظر را بدست آورید و با هرچیزی که سرراه‌تان قرار می‌گیرد، مانند توقف برای کمک به کسی که در حال خفت شدن است یا بازگرداندن اسبی گم‌شده به صاحب‌اش، دست و پنجه نرم کنید و در نهایت می‌توانید از آدرسی که در آگهی آن فروشگاه نوشته شده بود، استفاده کنید تا آن را پیدا کنید و پوست‌ها و خزهای موردنظر او را به قیمت خوبی بفروشید.

 

تمام ویژگی‌های این بازی، نشان دهنده سطحی از تعاملی بودن دنیای بازی و مهارتی استادگونه در ساخت بازی‌های ژانر جهان باز است که شما در هیچ بازی دیگری به جز بازی های راک استار گیمز آن‌ها را پیدا نمی‌کنید. به همه نکات ذکر شده، یکی از بهترین داستان‌هایی که تابحال نوشته شده و از دیدگاهی فلسفی – سیاسی – اجتماعی در زمینه‌هایی مانند قدرتِ ثروت، قدرت دین و قدرت هدف و امید، کند و کاو می‌کند و پایان‌بندی که به شما اجازه می‌دهد انتقام مرگ خودتان را بگیرید را اضافه کنید تا Red Dead Redemption را بدست آورید.

See the source image

1. Red Dead Redemption 2

دنباله Red Dead Redemption شرکت راک استار گیمز چیزهای زیادی برای اثبات کردن داشت. همانطور که گفتیم. نسخه اول این بازی یکی از بهترین عناوین جهان باز به همراه یکی از بهترین داستان‌های بازگو شده در بازی‌های ویدیویی است. با توجه به اینکه Red Dead Redemption 2 قرار بود پیش درآمدی برای عنوان اول محسوب شود. و داستان گروه ون در لیند را بازگو کند.همین امر باعث تردید طرفداران درمورد آن شد. با این وجود بعد از صبر بسیار زیاد، بالاخره این بازی راک استار گیمز عرضه شد و همه را از همه جهت شگفت زده کرد.

در این بازی شاهد یک دنیای فوق العاده پیچیده با شخصیت‌های قابل تعامل، اکوسیستم‌های واقع گرایانه و سایر شبیه‌سازی‌های تاکتیکی و واقع گرایانه هستیم. که باعث می‌شود تفاوت قابل توجهی میان رد دد 2 و سایر عناوین AAA به وجود آید. در این بازی راک استار گیمز فعالیت‌های بسیار زیادی را می‌توان انجام داد. و تمامی محیط‌های آن از قله‌های برفی گرفته تا شهرهای کوچک و کمپ‌ها به زیبایی تمام طراحی شده است که شخصیت‌های مختلف آن در حال گذراندن زندگی در غرب وحشی هستند.

داستان Red Dead Redemption 2 هم بخش فوق‌العاده‌ای از آن را در کنار این دنیای زیبا تشکیل می‌دهد. این بار به جای جان مارستون در نقش آرتور مورگان بازی می‌کنیم. دیدن نحوه ارتباط مورگان با رئیس گروه یعنی داچ و سایر اعضای  تیم در طول داستان، فوق العاده است. در بازی به اندازه کافی صحنه‌های اکشن در قطار یا خانه‌های مجلل وجود دارد. تا شما را همواره به ادامه آن ترغیب کند و خسته کننده نشود. جاه طلبی شرکت راک استار گیمز در این بازی موج می‌زند و قطعا رد دد 2، بهترین بازی راک استار گیمز تاکنون است.

See the source image

[ faraz_gol ]

لطفا متن درباره نویسنده را در وردپرس ، بخش شناسنامه کاربری تکمیل نمایید .

مطالب مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *