کال آف دیوتی یا فری فایر؟

بازی فری فایر و کال آف دیوتی موبایل دو بازی رایگان در سبک بتل رویال هستند که اولین بار برای گوشی های اندروید منتشر شدند اما جالب است بدانید با ظهور برنامه گیم لوپ ، تعداد بازیکنان بازی کال آف و فری فایر نسبت به گوشی های موبایل بیشتر شد، البته لازم به ذکر است قابلیت بازی بازیکنان پی سی با گوشی های موبایل نیز فعال است (به اصطلاح کراس پلتفرم)؛ فارغ از اینها هر کدام از بازی های فری فایر و کال آف طرفداران مختص به خود را دارند و ما در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم ببینیم بازی فری فایر بهتر است یا کال آف پس با گروه سرگرمی تفریحی هونامیک همراه باشید:

مقایسه-فری-فایر-و-کال-آف-گروه-سرگرمی-تفریحی-هونامیک

مقایسه کال آف دیوتی و فری فایر از لحاظ ویژگی ها

برای مقایسه کال آف دیوتی و فری فایر بریم تا از لحاظ ویژگی ها و نقات قوتشون اونها رو بررسی کنیم.

 1.مقایسه نقشه ها (Maps) در فری فایر و کال آف

بازی Call of Duty: Mobile علی رغم اینکه ویژگی های مثبت زیادی در مبحث گیم پلی و گرافیک دارد، اما تنها 1 مپ دارد که خیلی باب میل طرفداران هم نیست؛ اما در طرف مقابل یعنی رقیب خود، بازی فری فایر (Free Fire) سه مپ با نام های Bermuda و Purgatory و Kalahari دارد.
اگر چه بازی کال آو دیوتی موبایل بخشی به نام مولتی پلیر (MultiPlayer) دارد که دارای چندین نقشه مختلف و متنوع است.

مقایسه-فری-فایر-و-کال-آف-گروه-سرگرمی-تفریحی-هونامیک

2.مقایسه بخش ها (Modes) در فری فایر و کال آف

بازی فری فایر سه بخش با نام های Battle Royale و TDM و Multipe Event دارد که سومین بخش در زمان ها و رویدادهای مخصوص به بازی می آید و همیشگی نیست. اما در طرف مقابل بازی کال آو دیوتی علاوه بر بخش های بالایی، بخش زامبی نیز دارا می باشد.
به طور کلی بازی COD: Mobile متنوع تر می باشد.

مقایسه-فری-فایر-و-کال-آف-گروه-سرگرمی-تفریحی-هونامیک

3.مقایسه سطح بهینگی در فری فایر و کال آف

برای تجربه بازی کال آف شما به یک گوشی تقریبا قدرتمند نیاز دارید تا بتوانید این بازی را بدون مشکل حداقل روی گرافیک خوب و یا حتی متوسط تجربه کنید، اما در طرف مقابل بازی فری فایر را می توان روی ضعیف ترین گوشی های نسل حاضر گوشی های موبایل نیز تجربه کرد که همین یک ویژگی مثبت محسوب می شود.

مقایسه-فری-فایر-و-کال-آف-گروه-سرگرمی-تفریحی-هونامیک

4.مقایسه تعداد بازیکن های بخش بتل رویال در فری فایر یا کال آف

دیگر 100 نفره بودن بازی های بتل رویالی تقریبا تبدیل به یک استاندارد شده است. اگر چه بازی های زیادی مثل ایپکس لجندز (Apex Legends) در این سبک هستند. که از این قانون پیروی نمی کنند؛ فری فایر نیز از همین دسته است. چرا که فقط 50 نفر بازیکن را در هر بازی ساپورت می کند. به اینها بات ها (ربات های کامپیوتری که بازیکن آنلاین نیستند) را نیز اضافه کنید؛ اما در طرف مقابل بازی کال آو دیوتی موبایل 100 نفره است و کاملا با نقشه بازی همخوانی دارد.

مقایسه-فری-فایر-و-کال-آف-گروه-سرگرمی-تفریحی-هونامیک

5.مقایسه گرافیک و حجم بازی در فری فایر و کال آف

اینکه گرافیک بازی Cod Mobile چندین درجه باکیفیت تر از Free Fire است. یک موضوع کاملا غیرقابل انکار است. و به همین دلیل این بازی 2.1 گیگابایت حجم دارد اما رقیب خود، 571 مگابایت حجم دارد.

6.مقایسه گیم پلی در کال آف و فری فایر

بدون شک تنوع اسلحه ها، گان پلی و لذت شلیک با اسلحه های بازی Cod Mobile چند درجه بالاتر از رقیب خود یعنی فری فایر است؛ اگر چه فری فایر نیز گیم پلی و گان پلی مختص به خود را دارد. اما اگر بخواهیم تعصب و سلیقه را کنار بگذاریم. و نکات فنی را ملاک قرار دهیم. فری فایر یک بازی ضعیف از لحاظ گیم پلی محسوب می شود.

مقایسه-فری-فایر-و-کال-آف-گروه-سرگرمی-تفریحی-هونامیک

امیدوارم مطالب خوبی را کسب کرده باشید.

اگه دوستدار این گونه مطالب هستید پیشنهاد میکنم مقاله زیر را هم مطالعه کنید:

مقایسه بازی Call of Duty Mobile و PUBG MOBILE

[ faraz_gol ]

لطفا متن درباره نویسنده را در وردپرس ، بخش شناسنامه کاربری تکمیل نمایید .

مطالب مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *