چند بازی شرکت کپکام

یکی از شرکت‌های بزرگ نشر و توسعه‌دهنده بازی‌های ویدئویی ژاپنی است که در مه سال ۱۹۷۹ تأسیس شده‌است. این شرکت برای خلق سری بازی‌های پرفروشی که در ادامه با آنها آشنا میشید. شناخته شده‌است:

شیطان هم می‌گرید.

عنوان یک مجموعه بازی ویدئویی به سبک اکشن-ماجراجویی و هک اند اسلش است که توسط شرکت کپ‌کام ساخته شده‌است. این سری در ابتدا قرار بود به عنوان دنباله‌ای بر مجموعه بازی رزیدنت ایول محسوب شود، اما در طی مراحل توسعه به حدی از سبک بازی مجموعه فاصله گرفت که در نهایت به‌طور کامل تبدیل به یک مالکیت فکری جدید شد.

نسخهٔ شماره ۵ این بازی در جریان نمایشگاه رسانه و تجارت ای۳ ۲۰۱۸ معرفی شد که داستان آن در ادامهٔ نسخه‌ی ۴ روایت می‌شود و نِرو و دانته شخصیت‌های اصلی آن می‌باشند.

داستان بازی

در اولین صحنه از نسخه اول بازی دویل می کرای چنین نوشته‌ای دیده می‌شود:

قرن‌ها پیش سرور دیوهای جهنم تصمیم به حمله به دنیای انسان‌ها گرفت و حرص و طمع او برای حکومت به انسان‌ها باعث نابودی خودش شد زیرا یک شوالیه از لشکر اهریمنان علیه خودش شورش کرد و توانست او را در چاهی محبوس کند این شوالیه سیاه اسپاردا نام داشت.

در ادامه این مسئله نشان داده می‌شود که اسپاردا پس از ازدواج با یک انسان صاحب دو پسر می‌شود که دانته و ویرجیل نام دارند. دانته شخصیت اصلی در این سری بازی به انسان‌ها کمک می‌کند تا از شر اهریمنان خلاص شوند.

مقاله زیر را هم مطالعه کنید:

5 بازی تولیدی شرکت گیم لافت

در انتهای نسخه سوم یعنی شیطان هم می‌گرید ۳: بیداری دانته دانته مجبور به خروج از دروازه جهنم و تنها گذاشتن برادرش در جهنم میشود چون ورجیل خواهان ماندن در جهنم بودو دانته به همین خاطر میگرید واین گونه اولین نام مغازه او Devil May Cry میشود و در نسخه چهارم یعنی شیطان هم می‌گرید ۴ دانته به اولین غول آخر بازی تبدیل میشود و سانکتوس را که پاپ محفل شمشیر (یعنی کسانی که اسپاردا را می پرستند) است را ترور میکند و شخصیت جدیدی به نام نرو (به انگلیسی: Nero) (نِرو) وارد بازی میشود تا هم به انسان‌ها کمک کند هم علت این کار دانته را بیابد. اما تقریباً دانته در این داستان شخصیت اصلی بودن خود را حفظ می‌کند و در آخر به کمک نِرو برای نابودی اهریمن بزرگ می‌کوشد.

نسخه‌ی دی‌ام‌سی بازراه‌اندازی بود از این بازی که به عقیده‌ی چندی از بازیبازان و منتقدین نسخه‌ی چندان موفقی نبود.در این نسخه ایوا،همسر اسپاردا را فرشته و دانته و ورجیل را دورگه های شیطان-فرشته که اصطلاحاً به آن‌ها نِفیلیم (Nephilim) گفته می‌شود،می‌پندارند.

DMC-logo.png

رزیدنت اویل

سال انتشار: January 25, 2019

بازی Resident Evil 2 Remake نسخه باز سازی شده Resident Evil 2 می‌باشد که توانست موفقیت بسیاری کسب کند. از زمان ساخت سری بازی‌های Resident Evil ترسناک بودن آن همیشه زبان زد خاص و عام بود. داستان بازی بر پایه آخرالزمان و شیوع بیماری‌ای است، که همه مردم را به زامبی تبدیل کرده و شما باید در نقش یک پلیس بازمانده به مبارره با آنها بپردازید. اگر به دنبال تجربه ژانر وحشت هستید، عنوان بازی Resident Evil 2 میتواند یکی از بهترین گزینه‌ها باشد.

The Resident Evil logo.svg

اونیموشا

عنوان یک مجموعه بازی ویدئویی ژاپنی در سبک اکشن-ماجراجویی است که توسط شرکت کپکام ساخته و منتشر شده است. این سری بازی بر طبق آمار تا سال ۲۰۱۱، هفت میلیون و نهصد هزار نسخه در جهان فروش داشته است.

شخصیت‌ها

لرد نوبونوگا

سامانوسکه آکچی

جوبی یاگو

کائده

سوکی

Onimusha Logo.png

مبارز خیابانی

یک مجموعه بازی ویدئویی در سبک مبارزه‌ای است که توسط شرکت کپ‌کام ساخته و منتشر می‌شود. اولین قسمت از این مجموعه با عنوان مبارزان خیابانی در تاریخ ۳۰ اوت ۱۹۸۷ و آخرین نسخه آن با نام اولترا مبارزان خیابانی ۴، در تاریخ ۳ ژوئن ۲۰۱۴ برای مایکروسافت ویندوز، پلی‌استیشن ۳ و ایکس‌باکس ۳۶۰ عرضه شد.

مقاله زیر را هم مطالعه کنید:

10 بازی برتر راکستار گیمز

Street Fighter Logo.png

 

داینو کرایسیس

عنوان یک مجموعه بازی ویدئویی موفق و پرطرفدار در سبک ترس و بقا است که توسط شرکت کپ‌کام توسعه یافته و اولین نسخه آن با عنوان داینو کرایسیس در سال ۱۹۹۹ عرضه شد. کارگردان این بازی شینجی میکامی خالق سری محبوب رزیدنت ایول است. دو قسمت نخست داینو کرایسیس که برای کنسول پلی‌استیشن عرضه شدند، امتیازات بالایی از سایت‌های معتبر بازی کسب کردند و همچنین یک بازی انحصاری دیگر به نام داینو استالکر در سال ۲۰۰۲ برای کنسول پلی‌استیشن ۲ وارد بازار شد. سری داینو کرایسیس بر طبق آمار تا اواسط سال ۲۰۱۱، چهار میلیون و چهارصد هزار نسخه در جهان فروش رفته است.

DINO CRISIS LOGO.svg

 

 

[ faraz_gol ]

لطفا متن درباره نویسنده را در وردپرس ، بخش شناسنامه کاربری تکمیل نمایید .

مطالب مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.