شرکت ولو (بازی کانتر)

شرکت والو (به انگلیسی: Valve Corporation) یک شرکت تولیدکننده بازی‌های رایانه‌ای و توزیع دیجیتال در آمریکا است که محل آن در بلویو، واشینگتن است. در سال ۱۹۹۶ توسط دو کارمند سابق مایکروسافت تأسیس شد و با ارائه بازی‌های تحسین شده مانند سری‌های نیمه جان، کانتر استرایک، درگاه، روز شکست، قلعه تیمی، لفت فور دد و دوتا ۲ به شهرت جهانی رسید. همچنین موتور بازی‌سازی سورس را گسترش داد که اکثر بازی‌هایش بر بستر این موتور اجرا می‌شوند. نرم‌افزار توزیع دیجیتال بازی استیم را منتشر کرد که بعداً منجر به ساخته شدن ماشین استیم شد. (کامپیوترهایی که برای بازی ساخته شده‌اند و سیستم عامل استیم اواِس را اجرا می‌کنند)

تاریخچه

تاسیس

والو توسط دو کارمند پیشین و قدیمی مایکروسافت، گیب نیوئل و مایک هرینگتون در تاریخ ۲۴ اوت ۱۹۹۶ (۳ شهریور ۱۳۷۵) در کرکلند، واشینگتن تأسیس شد. پس از حقوقی کردن شرکت در آوریل ۲۰۰۳(فروردین ۱۳۸۲) به بلویو، واشینگتن تغییر مکان دادند. همان مکانی که مرکز شرکت اصلی منتشرکننده آنها، سیرا اینترتینمنت، وجود داشت.

نیمه جان

پس از عرضه نیمه‌جان به بازار در سال ۱۹۹۸ این شرکت چندین بازی دیگر به صورت MOD ارائه نمود که از پلتفرم آن استفاده می‌کردند.

در سال ۲۰۰۲ این کمپانی استیم را معرفی نمود که روشی برای تبادل اطلاعات بازی بر روی شبکه بود. در حال حاضر حدود ۱۰۰۰ بازی بر روی این شبکه ارائه می‌شود و بیش از ۲۵ میلیون عضو دارد.

تولید و عرضه بازی نیمه‌جان ۲ در سال ۲۰۰۴ که با استفاده از موتور سورس تولید گردید یکی از مهم‌ترین پیشرفت‌های شرکت در زمینه تولید بازی‌های رایانه‌ای به‌شمار می‌رود.

See the source image

کانتر استرایک

(به انگلیسی: Counter-Strike؛ یا سی‌اس) یک سری بازی ویدیویی شوتر اول شخص است. این بازی اولین بار در سال ۱۹۹۹ در مایکروسافت ویندوز با اولین نسخه خود، کانتر استرایک آغاز شد. یک مد برای Half-Life در ابتدا توسط جاس کلیف و مین لی راه اندازی و ساخته شد، قبل از اینکه بازی توسط ولو توسعه‌دهنده Half-Life خریداری شود. نسخه دوم آن به نام کانتر استرایک کاندیشن زیرو در سال ۲۰۰۴ به بازار عرضه شد و توسط ولو توسعه یافت. در پایان همان سال، ولو یک بازی به نام کانتر استرایک سورس توسعه داد که هشت ماه پس از کاندیشن زیرو، در نوامبر ۲۰۰۴ منتشر شد و به عنوان بازسازی شده بازی کانتر استرایک اصلی در نظر گرفته می‌شود، که اولین بازی در این مجموعه است که از موتور سورس جدید ایجاد شده توسط ولو استفاده می کند.

See the source image

گیم پلی

کانتر استرایک یک شوتر اول شخص مبتنی بر هدف و چند نفره است. دو تیم مخالف، تروریست‌ها و ضد تروریست‌ها. در حالت‌های بازی برای رسیدن به اهداف، از جمله تأمین محل استقرار یا خنثی سازی بمب و نجات یا محافظت از گروگان‌ها بازیکنان به رقابت می‌پردازند. در پایان هر دور، بازیکنان بر اساس عملکرد فردی خود با ارز درون بازی پاداش می‌گیرند تا در دورهای بعدی برای سلاح‌های قدرتمندتر هزینه کنند. پیروزی در دور برگشت بیش از ضرر و زیان سود دارد و انجام اهدافی مانند کشتن بازیکنان دشمن به شما پاداش نقدی می‌دهد. اقدامات غیر همکار، مانند کشتن هم تیمی‌ها منجر به مجازات می‌شود.

مقاله زیر راهم مطالعه کنید:

10 بازی پر حجم

See the source image
این بازی در اوایل انتشار به محبوبیت چندانی دست نیافت .اما با توسعه قابلیت آنلاین و چند نفره به سرعت شناخته شد. و در تمامی گیم نت‌ها این بازی به صورت آنلاین و در قالب چند نفره انجام می‌شد. کانتر استرایک نزدیک به ۲۰ سال بازی رقابتی داشته‌است. که با کانتر استرایک اصلی آغاز می‌شود. اولین تورنمنت بزرگ در سال ۲۰۰۱ در لیگ حرفه ای Cyberathlete برگزار شد. لیگ حرفه ای سایبرالنت ، همراه با بازی‌های سایبری جهانی و جام جهانی ورزش‌های الکترونیکی از بزرگترین مسابقات سری کانتر استرایک تا سال ۲۰۰۷ بودند. از سال ۲۰۱۳–۲۰۲۰، ولو میزبان Counter-Strike: Global Offensive Major Championships با جوایز بزرگ است. این مسابقات به معتبرترین مسابقات CS: GO تبدیل شده‌اند.

[ faraz_gol ]

لطفا متن درباره نویسنده را در وردپرس ، بخش شناسنامه کاربری تکمیل نمایید .

مطالب مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.